לחיפוש מתקדם

המדריך לרכישת רכב יד שניה

זה לא משנה אם אתם קונים רכב משומש יקר או בסיסי יחסית, עדיין, רכישת רכב היא ההוצאה הגדולה השנייה במשק בית ישראלי ממוצע וכך תקנו רכב יד שנייה בצורה נכונה

איך רוכשים היום רכב יד שנייה בצורה חכמה? הוא קודם כל צריך להתאים לצרכים האישיים או המשפחתיים שלכם, הוא צריך להיות אמין ולא זללן טיפולים או דלק והוא חייב לבוא מבית טוב, ששמר עליו וטיפל בו עד שהגיע אליכם.

נחלק את המאמר הזה לשניים: בחירת הרכב עצמו – הסוג, היצרן והדגם – ובחירת מקור הרכב: אם מיד פרטית, מחברה או מחברת ליסינג, למשל, שלצד מכירת רכבים חדשים, עוסקת גם במכירת רכבים יד שנייה.

בחירת הרכב עצמו

השוק מוצף ומלא ברכבים מסוגים שונים, משל יצרנים שונים ומדגמים שונים. כאשר אתם ניגשים לבחירת הרכב שאותו תרצו לקנות, שאלו את עצמכם קודם כל מה הצרכים שלכם:

גם רכב מסחרי קונים בגלי ליסינג
קודם כל – מבררים צרכים ואז בוחרים את מקור הרכב (אנחנו ממליצים על ליסינג)

האם אתם צריכים רכב פרטי או מסחרי?

האם חשוב לכם רכב גדול או רכב יוקרה או שאתם יכולים להסתפק ברכב קטן וקומפקטי, למשל.

האם יש לכם צורך בתא מטען גדול או מקום להעברת חפצים באופן תכוף, או שזה נושא שמעניין אתכם פחות?

כמה אתם מודעים לנושא של צריכת דלק וכמה חשוב לכם הנושא הזה? האם תעדיפו רכב היברידי או חשמלי, או רכב בעל מנוע רגיל – בנזין או דיזל.

אחרי שבחרתם את הרכב המיועד, חפשו איפה ניתן לקנות רכב יד שנייה כזה, במחיר ובמצב הטוב ביותר.

רכישת מכונית יד שניה מאדם פרטי

אופציה טובה, ללא ספק, אם יש לכם סבלנות וזמן להתרוצץ בין כל מפרסמי מודעות הרכב למכירה בעיר ומי שמבטיחים לכם שהרכב "נקי", ללא תאונות, מטופל רק במוסך היבואן ועוד הבטחות מהסוג הזה.

הניסיון של לא מעט אנשים מלמד שקשה היום מאוד למצוא רכב פרטי במצב 'מובטח', בלי לרוץ הרבה ולבזבז לא מעט כסף בבדיקות רכב במכונים או במוסכים.

בנוסף, מוכר פרטי לא מחויב לכם בגילוי נאות על מצב הרכב ולא מחויב לתת לכם אחריות על המכונית, כפי שמחויבת לכך חברת ליסינג שמוכרת רכב יד שנייה.

רכישת רכב יד שניה מחברה

האופציה הכי פחות טובה, אלא אם כן אתם מחפשים מכונית בעלת ערך נמוך מלכתחילה, היא לרכוש רכב חברה: מספר הנהגים לא ברור, הקילומטראז' יהיה לרוב גבוה והתחזוקה? מי יודע בכלל.

רכישת רכב יד שנייה מחברת ליסינג – האופציה המשתלמת ביותר והפרקטית ביותר

חברת ליסינג, שמוכרת מכוניות שסיימו חוזה, מחויבת על פי החוק להעניק לכם גילוי נאות על אודות הטיפולים שעברה המכונית, אם היו בה כשלים או שעברה תאונה וכו'.

בנוסף, חובה להעניק שלושה חודשי אחריות על מכלולים שונים, דבר ששום בעל רכב פרטי או חברה לא מחויבים אליו.

חפשו חברה – כמו גלי ליסינג, למשל – שיש לה מגוון מכוניות מדגמים שונים, שתעניק לכם גילוי נאות על אודות הרכב וגם אחריות.

מעוניינים ברכב יד שניה? גלשו לכאן והתרשמו ממגוון הרכבים שלנו המוצעים למכירה.

שינוי גודל פונט
שנה ניגודיות