לחיפוש מתקדם

השכרת רכב לעסקים? חשוב להתאים את הרכב לצרכיך

רכב שכור הוא כמו חליפת עסקים – צריך להתאים אותו למידות של העסק שלך ולצרכים שלך ורק אז להחליט איזה רכב לשכור.

אחד השיקולים הנפוצים והמכריעים ביותר בקרב עסקים שנעזרים בשירות השכרת רכב, הוא שיקול המחיר. המחיר הזול הוא שקובע אם נשכור רכב בחברת השכרה זו או אחרת.

פעמים רבות, נתקלים עסקים שהמחיר היה השיקול היחיד שלהם כששכרו רכב, בבעיה. השירות לא תואם את הצרכים, מהירות התגובה פוגעת בפעילות העסקית וגם חוויית הנהיגה עלולה להפוך לסיוט אחד ארוך: הציוד לא נכנס בקלות לתא המטען, צפוף מידי לכל הנוסעים, הרכב לא מתאים לנסיעות ארוכות ועוד…  לפעמים חיסכון הוא לא הגורם היחיד שעליך לקחת בחשבון, כשמדובר בעסק שלך.

 

הנה מספר כללים שמומלץ לעסק לבחון ולבדוק בטרם מקבלים החלטה איזה רכב לשכור:

 

1.       מה השימוש לרכב? האם זהו רכב ת"ש (תנאי שירות) לעובד, או רכב עבודה שמיועד לחלוקה ונסיעות ממושכות? בהתאם לשימוש תוכל לבחור את הרכב המתאים.

2.       התאם את סוג הרכב למספר הנוסעים – כמה נפשות יש לעובד במשפחה? כמה נוסעים יסעו באופן יומיומי ברכב? אם מדובר במספר מבוגרים, חשוב שנוודא שחווית הנסיעה מאחור נעימה.

3.       כמה ק"מ צפוי העובד לנסוע בשנה? בחר רכב חסכוני בדלק – במידה ומדובר ברכב שיגמע הרבה קילומטרים, חשוב מאד להתאים את הרכב לאופי הנסיעה וכמובן לבחור ברכב חסכוני בדלק. במידה ואנחנו עוברים את ה-30,000 ק"מ בשנה, רצוי לשקול רכב המונע בדיזל.

4.       התאמת סוג הרכב לכמות הציוד שתכנס בו – האם הרכב מיועד לעבודה? האם יש ציוד שיועמס על הרכב? קחו בחשבון שרכב הוא לא מחסן. סעו רק עם מה שצריך העובד. אם יש הרבה ציוד, קחו בחשבון תצרוכת דלק גבוהה יותר. בנוסף, האם יש לעובד ילדים קטנים ויש צורך לדאוג שיהיה מקום לכסאות תינוק ותא מטען גדול?

5.       תקופת השכרת הרכב – בדוק לפני שאתה מזמין את הרכב, האם יש מבצעים מיוחדים לאו דווקא לתקופת ההשכרה בה אתה מעוניין. לעיתים תגלה הפתעות נעימות ומשתלמות.

6.       שירות לקוחות זמין 24/7 – וודא שלחברת השכרת הרכב, יש מוקד שירות שיטפל בך 24 שעות ביממה, לכל מקרה של בעיה או תקלה.

7.       אל תתחייב מראש לתקופה ארוכה – התאם את עסקת השכרת הרכב לצרכיך באותה נקודת זמן. אם יש לך עובד חדש, שכור רכב לתקופה קצרה, עד שתהיה בטוח שהעובד נשאר בחברה ורק אז תשנה את תנאי העסקה להשכרת רכב ארוכת טווח, או לליסינג תפעולי.

8.       השכרת רכב לאורח מחו"ל – אם יש צרכים מיוחדים שאתה רוצה להעניק לאורח שלך – מערכת מולטימדיה מובנית ועוד, פתרונות יצירתיים וגמישים – חשוב שיהיה מי שיקשיב לך בחברת השכרת הרכב.

 

כעת, הגדר את המסגרת התקציבית שלך – אם לא מדובר באירוע מיוחד, עדיף לך לקחת רכב שמתאים לצרכיך ועומד במסגרת התקציבית שהגדרת, במקום ליצור הוצאה מיותרת שתכביד על חשבון הבנק שלך.

 

והכי חשוב, סע בזהירות וחזור בשלום הביתה.

שינוי גודל פונט
שנה ניגודיות