לחיפוש מתקדם

קונה רכב יד שניה או רכב חדש? איך נבחר את הרכב המתאים?

רכב זו ההוצאה השנייה בגודלה במשפחה וגם בעסק. מדובר בהרבה כסף, שיכול להשפיע על התזרים החודשי שלך וקנייה לא נבונה של רכב יד שניה, או רכב חדש, שאינו מתאים לצרכים שלך, עלולה לפגוע ביכולת שלך להתנהל בצורה טובה ביום יום.

אז החלטת שהגיע הזמן להחליף רכב ולשדרג לרכב חדש יותר. מזל טוב!

הנה כמה טיפים ושאלות מכוונות, שיעזרו לך לרכוש את הרכב הבא שלך, כדי שהוא יתאים בדיוק לך:

 •  יכולת החזר – יש לך צורך במימון לרכב? חשוב לבדוק טוב טוב לפני שמתחייבים – האם אתם יכולים לעמוד בהחזר החודשי של התשלום על הרכב. אל "תחנקו" עם תשלומים שאתם לא יכולים לעמוד בהם! לעולם אל תקנו רכב יד שניה או חדש, שעלול לפגוע לכם ביכולת להתנהל כלכלית בצורה טובה בחיי היום יום.
 • מרחק – מהו מס' ק"מ ממוצע שתסעו עם הרכב ביום / בשנה. אם למשל מישהו גר רחוק מהעבודה ונוסע עשרות ק"מ ביום, חשוב שנבחר רכב חסכוני בדלק, עלות חלפים נמוכה (כי הבלאי יהיה גבוה יותר), וחוויית נסיעה קצת יותר מפנקת (בכל זאת אנחנו שוהים הרבה זמן באוטו).
 • כמות נוסעים ממוצעת – אם באופן קבוע 4 אנשים יסעו ברכב יש לכך משמעות. חוויית הנסיעה מאחור חשובה לא פחות. האם נדרש כסא תינוק – אם כן, בידקו האם המקום מרווח מספיק. האם יסעו אנשים בוגרים, גבוהים (אתם ממש לא רוצים שהברך שלכם תתקע כל פעם בחלק התחתון של הדש בורד)…בידקו שהגובה והמרחקים בתוך חלל הרכב מתאימים לכם. חשוב שיהיה נוח לנוסע – גם אם מדובר ברכב שני למשפחה
 • בעיות חניה – במידה ואין לך חניה צמודה, האם יש בעיית חנייה באזורך? רכב קטן קל יותר להחנות במקומות שבהם יש בעיית חנייה. הדבר האחרון שבא לך הוא להסתובב שעות ולחפש חנייה.
 • מי הנהג? יש נהג צעיר במשפחה? תחשבו פעמיים האם כדאי להשקיע ברכב חדש – ביטוח יקר יותר בהרבה, או עדיף לקנות רכב יד שניה שהביטוח שלו עולה פחות. האם נהג הרכב מוגבל באיזושהי צורה ויש לו צרכים מיוחדים?
 • אחזקה שוטפת – בידקו עלויות ביטוחים, טיפולים, חלקי חילוף, חלקי פח – התשלום על הרכב לא מסתיים בקנייה, הוא רק מתחיל!
  רוב האנשים לא טורחים לבדוק את כל נושא התחזוקה השוטפת ולפעמים מופתעים לרעה מהעלויות הגבוהות. אל תופתעו! קניית רכב נבונה – כוללת בדיקה של עלויות התחזוקה השוטפת של הרכב
  .
 • גודל תאי אחסון ברכב – האם יש צורך בהכנסת חפצים מיוחדים לרכב באופן קבוע? כסא תינוק, עגלה וכד'. תופתעו לגלות כמה אנשים קונים רכב ורק לאחר מכן מגלים שעגלת התינוק לא נכנסת לתא המטען…אם יש לכם ציוד קבוע שצריך להכנס לרכב, תבדקו לפני שאתם קונים.
 • נוחות – חשוב לבדוק – האם הרכב נוח לך?? עדיף לשכור את הרכב המבוקש ליום ואז להחליט, מאשר לרכוש רכב ולהתחרט אח"כ – דבר שקורה להרבה אנשים.
 • איפה קונים – קניית רכב זו ההוצאה השנייה בגודלה במשפחה, כבר אמרנו. תמיד עדיף לקנות במקום מסודר ובטוח, שנדע שיש לאן לחזור ויש למי לפנות.

נציגי מחלקת מכירת רכב בגלי ליסינג ישמחו לייעץ לך ולעזור לך לבחור את הרכב המתאים ביותר לצרכיך ולצרכי המשפחה או העסק שלך. הקלק כאן ואנחנו נחזור אליך בהקדם.

שינוי גודל פונט
שנה ניגודיות